Рекомендації та поради психолога

Самодисципліна: як змусити себе робити усе, що необхідно

Самодисципліна – це вміння працювати незалежно від власного бажання і натхнення. Це ті конкретні дії, які ви робите після прийняття певного рішення.

Все, чого ви прагнете у своєму житті, залежить від вашої здатності змусити себе зробити необхідні кроки, щоб досягти своїх цілей, незалежно від того, чи відчуваєте ви бажання займатися цим сьогодні чи ні.

Вищий ступінь самодисципліни – це коли, приймаючи усвідомлене рішення, ви знаєте, що практично гарантовано виконаєте свою обіцянку. Але як досягти такого рівня? Починайте з дрібниць і будьте послідовні.

Виберіть всього одну дію, для виконання якої вам не вистачає самодисципліни (вставати вчасно, ходити в спортзал і  так далі), і просто візьміть на себе зобов'язання робити це регулярно протягом наступних 30 днів.

Пам'ятайте: все, що ви робите, впливає на те, ким ви стаєте, а це визначає, яке життя ви для себе в результаті створюєте.


Комплекс вправ для м’язової релаксації під час дистанційного уроку

Вправа «Втомлена рука»

Вправа призначена для розвитку «м'язового почуття», запам'ятовування відчуття м'язового розслаблення.

Прийміть зручну позу сидячи або лежачи. Закрийте очі, щоб зосередити увагу на внутрішніх відчуттях, відключилися від усього зовнішнього, стороннього. Підніміть праву руку на рівень плечей. Почніть швидко щосили стискати і розтискати кулак до тих пір, поки не відчуєте, що рука втомилася і немає сил продовжувати. Покладіть симетрично обидві руки на коліна. Спостерігайте за відчуттями в них. Постарайтеся помітити різницю відчуттів в правій і лівій кисті. При цьому в першу чергу зверніть увагу на наступні відчуття, характерні для розслаблення м'язи:

 а) почуття ваги (наскільки права кисть важче, ніжліва);

 б) почуття температури (наскільки права кисть тепліше).

Вправа на м'язову релаксацію

Цей метод побудований з урахуванням того, щопрагнення до релаксації часто викликаєпротилежнийефект - людинанапружуєтьсящебільше. Пропонованатехнікапозбавляєвідпопадання в цюпастку. Вправаможевиконуватися в будь-якійпозі (сидячи, лежачи, стоячи). Щосилинапружтеся, відчувшивсінезручностіскутості і напруги. У той момент, коли більшенемає сил терпіти, швидкорозслабтевсічастинитіла.

Вправа «Зняття м'язової напруги»

Сядьте на стілець так, щоб спина доторкалась спинки і поза була зручною. Обхопіть стілець обома руками знизу і, напружившись, спробуйте підняти себе разом зі стільцем - залишіться в стані напруги так довго, скільки зможете. Потім миттєво відпустіть руки і подихайте глибоко. Повторіть вправу кілька разів.

Вправа «Розслаблення лицьових м'язів»

  • 1. Напружте рот, зціпивши зуби. Зверніть увагу на найбільш напружені ділянки щелепи. Розслабтеся.
  • 2. Зробіть мовчки рух губами, наче вимовляєте звуки [у], [о], [а], напружте щелепи. Розслабтеся.
  • 3. Зобразіть на обличчі ледь помітну посмішку, потім більшя вну, ще більш відкриту. Зафіксуйте свої почуття під час конструювання посмішки.

Немає коментарів:

Дописати коментар